KLINKERPLAATIDE PAIGALDAMINE

KLINKERPLAATIDE PAIGALDAMINE

Klinkerplaadid on vastupidav ja esteetiline viimistlusmaterjal, mis peale ladumist loob pinna, mis praktiliselt ei erine telliskiviseinast.




Tänu sellele on plaadid hõlpsasti kasutatavad nii uute kui ka renoveeritavate hoonete fassaadidel. Plaadid on suurepärane lahendus ka siseruumidesse, kuna need on palju õhemad kui tellised ja seetõttu praktilisemad, kui soovite klinkeriga viimistleda näiteks seina või selle osa.


Klinkerplaatide fassaadidel ja ruumide siseruumides paigaldamise meetod on põhimõtteliselt sama. Plaatide paigaldamine algab aluspinna ettevalmistamisega, et see oleks sile ja vastupidav. Kõigepealt peate need puhastama tolmust, mustusest ja võib-olla ka muudest elementidest. Valmistatud pinnale kanname spetsiaalselt plaatide kinnitamiseks mõeldud liimikihi. Järgmised plaadiread kinnitame alustades nurkadest, kusjuures nurkades on soovitatav kasutada spetsiaalseid nurgaplaate.


Ridade vahele tuleb jätta õmbluse jaoks vahemaa, mille laius on u. 10 mm. Ühendamist võib alustada kohe, kui liim on tardunud. Eemaldage kõik mördi jäljed spetsiaalse harjaga. Pärast seina puhastamist liigsest mördist peame ootama 2-3 päeva, et kõik materjalid jõuaksid kindlalt kinnituda. Ainult professionaalne fassaadiplaatide paigaldamine tagab tugevuse ja vastupidavuse mehaanilistele kahjustustele.


Klinkerplaatide paigaldamine ei tekita erilisi raskusi, kuid tuleb meeles pidada, et fassaadil saab seda kanda ainult teatud seina kõrgusele.


Üldtunnustatud ehituspõhimõte lubab plaate liimida kuni 7 m kõrgusele, eeldusel, et need kantakse otse müüritisele. Kui aga plaadid kantakse vahtpolüstüroolile või villasele isolatsioonile, tuleb plaatide mahakukkumise vältimiseks rakendada spetsiaalset kaitset. Tööd tuleks teha järgmises järjekorras: esimeses etapis kantakse isolatsioonile liim, tugevdusvõrk ja liim; teises etapis toimub fikseerimine tihvtidega (5 tk/m2), mis tuleb teostada läbi võrgu, pressimise, liimi pealekandmise ja armeerimisvõrgu. Kolmandas etapis kanname plaadid spetsiaalse liimiga ettevalmistatud aluspinnale.


Enne plaatide paigaldamist vahtpolüstüroolisolatsioonile veenduge, et vahtpolüstürool on fikseeritud. Tasub teada, et vahtpolüstüreeni saab kinnitada ka müüritise lõpus, vahetult enne plaatide ladumist.


Selleks, et klinkerplaatide fassaad ei erineks telliskivifassaadist, pidage plaatide paigaldamisel meeles sideme "kaunistamine". Parem on valida nn kaootiline kaste, milles u. 5 torka (kogu tellise esikülg). Telliskiviseina mulje jätmiseks asetatakse fassaadiplaat torkisena sidemesse, lõigatakse näiteks teemantkettaga veskiga.