Klinkerkatted. Kas see on seda väärt? Muidugi!

Klinkerkatted – kas tasub seda tehnoloogiat kasutada majja viiva sissesõiduteede, teede ja aiaterrasside sillutamiseks? Kahtlemata jah, kuna sellel materjalil on mitmeid eeliseid, mida me allpool käsitleme.


Klinkerkatted - kas see on seda väärt?

Argument 1. Esteetika


Visuaalsed eelised on paratamatult esimene aspekt, mida vaatame maja või õue sillutismaterjali valimisel. Sellest vaatenurgast on klinkersillutis kindel liidripositsioon. Piisab ühest pilgust, et mõista, et tegemist on õilsa materjaliga. Mõne jaoks seostuvad klinkersillutised inglise aedadega, teisele sõjaeelsete valduste modernistliku pargiarhitektuuriga või suurte linnade asfalteeritud tänavate ja väljakutega. Igal juhul identifitseeritakse seda ajatut materjali alati vastupidavuse ja elegantsiga. Kuni üsna hiljutise ajani oli keraamiliste sillutustelliste – nagu seda toodet ametlikult nimetatakse – domineeriv värv punane. Tänapäeval pakutakse klinkrit laias värvivalikus, sealhulgas kollase, oranži, punase, pruuni ja grafiidi toonides, aga ka gradientversioonis. Kui lisada siia mitu klinkerformaati ja arvestada asjaoluga, et sillutuskivi esipinnal võib olla lausa viis varianti, annab kõik kokku kõige laiemad võimalused ruumi kaunistamiseks. Samuti väärib märkimist, et klinkersillutise kivide värvide mitmekesisus tuleneb erinevat sorti savi kasutamisest, mis loomulikult omandavad selle tooni põletamise käigus. Muidugi pole see ainus viis laia värvigamma saamiseks. Oma rakendust leiab ka “leekvärvimise” meetod, mille põhiolemus seisneb põletusprotsessi oskuslikus juhtimises või lämmastikuatmosfääris spetsiaalsetes ahjudes taaspõletamise meetod. Kõik see võimaldab teil saada klinkersillutise telliste mittestandardseid värve: hall, grafiit ja isegi must.


Klinkerkatted - kas see on seda väärt?

Argument 2. Funktsionaalsus


Klinkersillutised on materjal, mida saab kasutada mitte ainult tänava- või teepindade sillutamiseks. Tänu sellele, et sillutuskivil on kolm eesmist (ilusat) külgpinda, saab sellest teha dekoratiivseid piirdeid, raame ja isegi treppe. Lisaks võib sillutuskive pidada väikese suurusega telliseks ja kasutada piirdeaedade, lillede "kastide" ja muude aiaarhitektuuri elementide loomiseks. Uskumatult oluline aspekt, mis klinkersillutiste välimust mõjutab, on nende väga kõrge vastupidavus mustusele, eelkõige kontsentreeritud hapetele, leelistele ja pesuainetele, mis muudab klinkri puhtana hoidmise palju lihtsamaks. Samas, nagu praktika näitab, eemaldab aiale, köögiaiale või majale omase reostuse loodus ise – päike ja vihm. Ja mis siis, kui järsku (raske ette kujutada muidugi, aga siiski) saavad tänavakivid kõvasti kahjustada? Sel juhul ... piisab tellise ümberpööramisest teisele küljele, kuna selle vastaskülg on ka esikülg. Sellega aga klinkerkatete funktsionaalsed eelised ei piirdu. Nende arv ei jää maha selle materjali visuaalsete eeliste arvust. Tuleb märkida, et klinkersillutiste tugevus on neli korda suurem kui betoonist sillutusplaatide tugevus. Näiteks selleks, et sillutada maja sissepääs, mis talub samasugust koormust kui 80 mm paksune betoonplaat, piisab vaid 47 mm paksuse klinkri kasutamisest. Lisaks iseloomustab klinkersillutise ülimadal kulumine, 20 korda kõrgem kui betoonplaatidel, samuti kõrge libisemiskindlus (kõrgeim klass U3) ka siis, kui pind on märg.


Klinkerpinnad – kas see on seda väärt?

Argument 3.Tehnilised eelised


Selliseid eeliseid nagu lihtne paigaldamine hindavad tõeliselt disainerid ja ehitajad. Investorit rõõmustab ka see, kui kuuleb, et klinkersillutiste sillutis ei nõua tsemendist alust, samuti eraldi piirdeid või palisaade (need elemendid on reeglina samast klinkrist, vastavalt laotud). Kokkuhoid tähendab sel juhul väiksemaid kogukulusid, näiteks terrassi kaunistamise kulu on väiksem kui keraamiliste plaatide kasutamisel. Seetõttu tuleks maja ümber erinevate katmisvõimaluste teostamise maksumust kaaluda igakülgselt. Lisaks tasub mõelda tulevikule. Tänu ülimadalale kulumisele näeb klinkerkate aastaid välja nagu uus. Teisest küljest, kui kasutaja vajadused muutuvad, siis - kuna klinkersillutiskivid ei ole alusega ühendatud - saab samu sillutustellisi uuesti kasutada: lahtivõtmine ja sillutis uues kohas ei tekita midagi. probleeme. Ökoloogia, ökonoomsus ja suurepärane stiil!