KOLMEKIHILISE SEINA EHITUS

KOLMEKIHILISE SEINA EHITUS

Esimesel juhul koosneb selle ehitus kolmest kihist: kandev, isoleeriv ja kaitsev enne katuse valmimist. 


Budowa ściany trójwarstwowej


Teine meetod võtab arvesse tööde jaotust kahes etapis.


Esmalt ehitatakse kandekiht ning alles peale hoone katmist lisatakse soojustusmaterjal ning lõpuks tellistest fassaad. Fassaaditelliste ja õõnesplokkide ühenduselemendiks on nn ankrud, mis kinnitatakse kandeseinte ehitamisel.


Konkreetse kolmekihilise seina paigaldamise tehnika valik sõltub ainult töövõtja otsusest. Tavaliselt puuduvad näidustused ega vastunäidustused, mis nõuavad ühe- või kaheetapilise seina ehitamise meetodit. Soovitatav lahendus on aga kaheetapiline ehitus, kus kaitsekiht püstitatakse siis, kui maja on veel pooleli. Miks? Ehitatud katus kaitseb soojustusmaterjali ehk villa ehituse ajal vee imamise eest. Villa ladumisel ja kaitsemüüri ehitamisel võivad niiskus ja sademed isolatsioonimaterjali omadusi nõrgendada.


Kui vill saab märjaks, oodake, kuni see kuivab – see võtab tavaliselt kaua aega. Märga villa panemine on viga, sest hiljem võivad tekkida plekid, samuti on oht hallituse tekkeks. Kogu katusekonstruktsiooni katmine vähendab seda probleemi.


Teine argument kaheetapilise meetodi kasuks on voodritellise või klinkri kaitsmine kahjustuste eest, mis võivad tekkida katuse ehitustöödel. Lae betooniga täitmine tekitab alati fassaadi saastumise ohu. See tekitab tarbetuid kulutusi puhastamisele ning võib isegi juhtuda, et klinkri mustuse puhastamine pole võimalik. Kui paneme peale katuse valmimist kaitseseina, väldime seda ohtu.